Site Logo

DOSTLUKLAR PERÇİNLEŞTİ

Zor günler geçiren Kahramanmaraşspor ile Play-off mücadelesi veren Hatayspor’un karşı karşıya geldiği müsabaka öncesi Asi Gençlik Hatayspor Taraftarları Derneği ile Kahramanmaraş Büyükşehir Spor Taraftarları Derneği Dostluklarını Perçinleştirdi.

Akdeniz derbisi olarak bilinen ve Temsilcimiz Kahramanmaraşspor’un 10 kişi kaldığı karşılaşmadan 1 puan çıktı.  Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grupta Mücadele eden temsilcimiz Kahramanmaraşspor, mutlak galibiyet parolası ile gittiği Hatay’dan 1 puanla döndü. Zorlu karşılaşmada Temsilcimiz Penaltıyı çevirdiği mücadeleden 70. Dakikada Hataysporun golüne engel olamayarak ev sahibi ile puanları paylaştı. 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Akdeniz Derbisinde Hatayspolu ve  Kahramanmaraşspor’lu taraftarların seyircisi önünde oynadığı müsabakasında taraftar oldukça azdı. Lig statüsüne göre hafta sonu oynanması gereken Hatayspor- Kahramanmaraşspor maçı Pazar günü Türkiye genelinde yapılacak YGS sınavları neticesinde gerekçesi ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)kanalı ile 2. Lig Kırmızı gruptaki 1 maç hariç bütün müsabakalar Cuma günü saat 13,30 da oynandı. Temsilcimiz Kahramanmaraşspor, ağır bir zeminde çıktığı karşılaşmanın ilk yarısını 1-0 kazanırken 2. Yarısında ise Penaltıyı bile kurtarmasına rağmen son dakikalarda yediği golle yıkıldı. Bu karşılaşma öncesi Asi Gençlik Hatayspor Taraftarları Derneği Yöneticileri ile Kahramanmaraş Büyükşehir Spor Taraftarları Derneği yöneticileri Dostluklarını Perçinleştirdi.

GENÇLERİ STADYUMA ÇEKTİLER

Bordo-Beyazlı taraftar grupları, okul yönetimlerinden anlayış göstererek, Cuma günü öğleden sonra, özellikle Beden Eğitimi dersi olan öğrencilerin serbest bırakılarak maça gelmesini sağladılar. Hatayspor Yönetiminin de destekleri ile minik gençler tribünde yer alırken, Teknik Komite ile Futbolcular da, taraftardan, hafta arası olmasına bakmaksızın maça gelmelerini ve tribün desteği vermelerini istemişlerdi.

KAHRAMANMARAŞ’TAN 2 OTOBÜS TARAFTAR HATAY’A GİTTİ

Zorlu bir dönemeçte olan Akdeniz aslanlarını taraftara grupları 2 Ototbüs ile Hatay iline çıkartma yaptı. Takımlarını Hataya Deplasmanında yalnız bırakmamak isteyen taraftar grupları Cuma günü erken saatlerde belirli yerde toplanarak önce Kahramanmaraşspor Store’ye uğradı daha sonra ise kara olu ile Hatay iline hareket etti. Kırmızı- Beyaz sevdalıları bu zorlu gününde takımı yalnız bırakmayarak takımlarına tam destek verdiler. Kahramanmaraş Büyükşehir Spor Taraftarları Derneği başta olmak üzere, Edeler Grubu, Çılgınlar grubu üyeleri de takımlarını ateşleyerek takımlarına olan sevgilerini deplasmanda gösterdiler.

KAHRAMANMARAŞSPOR TARAFTARI ÇİÇEKLE KARŞILANDI

Akdeniz derbisi olarak görünün ve Taraftarlar arasında her iki takımda Kardeş olarak belirlenen Kardeşlik köprüsünde Hataya 31 Asi Gençlik Hatayspor Taraftarlar Derneği Yöneticisi Amigo Songül, Kahramanmaraşspor taraftarlarının olduğu Kale arkası tribünlerine gelerek Kahramanmaraş Büyükşehir Spor Taraftarları Derneği Yöneticisi Maraton Tribününü Çılgın çocuklarının temsilcisi Amigo Soner Deşir’e bir buket çiçek takdim ederek dostluk rüzgarı estirip müsabakayı dostluk kazanacağını ifade ederek her iki takımın taraftarı birbirlerine başarılar dilediler.

 Haber: İlker YİYEN