Site Logo

Bİr bardak su İnŞaallah kan yapar

Kahramanmaraşspor’un maddi sorunu olduğunu dünya alem biliyor. Her yılda aynı sıkıntı ile cebelleşiyor. Kulübün başına geçen geminin kaptanı Fatih Mehmet Ceyhan’da her ziyaretinde bunu dile getiriyor. ‘Bizim bir bardak suya ihtiyacımız var’ diyerek şehrin mülki amirlerine serzenişte bulunuyor. Haklı mı?.. Tabiki haklı… Şehir de değerimize sahip çıkan yok. Yokluk içinde savaşıyor. Hal böyle olunca da malum, zeminde yer alıyor.

Son oynadığı Gölbaşı maçıyla tansiyon yükseldi. Kendi evinde 1 puan ne kadar değerli… Hafta sonu ise yine evinde zorlu bir maça çıkacak. Bu seferki konuk Kocaeli birlik… Bu tür maçlar zeminden kurtuluş niteliği taşıyor hemde taraftarla birlikte. Bakalım ne olacak bu işin akıbeti. Pazar günü hep birlikte göreceğiz.

Bugün ise önemli bir gün… Tarihinde bir ilki yaşıyoruz Kahramanmaraş olarak. Artık bizimde bir storemiz var diyebileceğiz. Artık Takımımızın ürünleri ile haşır neşir olacağız. Kendisi kalbimizde ürünleri üzerimizde olacak. Kartları cebimizde heyecanı üzerimizde olacak. İnşaallah bir bardak diye tarif edilen SU taraftarı ile gelecek. Store bir nevi kazanç kapısı olacak, Damlaya damlaya göl misali…

Ardından ise Birlik maçı ve ardından… Fırtınaya gelince Ankara’ya karabulut dağıtmaya gidecek. Alınan sonuç ile nasipse üstlere tırmanışa geçecek. Rakibin iç saha durumuna bakıldığı zaman iç sahada galibiyeti yok denecek kadar az… Sadece tek galibiyeti var, oda Bergama maçı… Bizim 3 puanı hediye ettiğimiz takımı mağlup etmişler. Tabi zor bir maç olacak. Onlar can derdine düşecek. Biz ise yükselişe geçmek için, kara bulutları dağıtmak için galibiyete oynayacağız. Buradan da maazallah mağlubiyet aldığımızı düşünecek olursak, bırakın şampiyonluğu Play-offlar bile zora girecek. Bu da bizim için bir kayıp olacak. İnşaallah o günleri görmeyiz ve inşaallah bu maçlar takımlarımız için çıkış maçı olur ve daha güzel günlere yol açar.

Kalın Sağlıcakla…

İlker YİYEN