Site Logo

FATİH CEYHAN'DAN MAÇA DAVET

Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, yediden yetmişe tüm Kahramanmaraş halkını ve önderlerini Cumartesi günü oynanacak olan açılış maçına davet etti. Ceyhan, Akdeniz aslanı ruhunun yeniden canlanacağı bu sezonda taraftarın olmazsa olmaz olduğunu söyledi.

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele edecek olan Kahramanmaraşspor 23 Ağustos Cumartesi günü taraftarının karşısına çıkıyor. Bu önemli karşılaşmada Kahramanmaraş halkını da yanlarında görmek istediklerini aktaran kulüp Başkanı Ceyhan, yediden yetmişe herkesin yeniden doğuşa şahitlik etmesi gerektiğini söyledi. Bu yılın Kahramanmaraşspor için yeniden doğuş yılı olacağını kaydeden Ceyhan, adını veren şehrinde yanlarında olmasını istedi.
Siyasetçisiyle, bürokratıyla, işçisiyle ve tüm dinamikleriyle Kahramanmaraş’ın takımı sahiplenmesi gerektiğini vurgulayan Ceyhan, sözlerini şu şekilde devam ettirdi: “Kahramanmaraşspor yeniden bir doğuş için düğmeye bastı. Bu yolda şehrimizin tüm dinamiklerinin yanımızda olması çok önemli. Şuana kadar bizleri yalnız bırakmayan ve sahip çıkan insanlara çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de aynı desteklerin devam etmesini istiyoruz. Kahramanmaraşspor bu güne kadar günü birlik başarılara imza atmış ve süreklilik yaşayamamıştır. Biz bu başarıları sürekli hale getirmek için bir girişimde bulunduk. Kahramanmaraşlı bir iş adamı olarak bedenimi bu yükün altına koydum. Benimle birlikte bir çok dostumda bu yükün ağırlığını aldı. Kahramanmaraş halkının da bizim yükümüzü paylaşmasını istiyoruz. Değerli vatandaşlarımızı, valimizi, büyükşehir belediye başkanımızı ve siyasetçilerimizi bu hafta sonu oynayacağımız açılış maçına davet ediyorum. Dosta düşmana karşı birliğimizi ve dirliğimizi ortaya koya bileceğimizi göstermek istiyoruz.”
23 Ağustos Cumartesi günü saat 19:00’da başlayacak olan karşılaşma takıma destek olmak isteyen taraftarın isteğiyle üzerine cüzi bir rakamla ücretlendirildi. Yönetim tarafından sembolik bir rakam belirlenen maça taraftarın büyük ilgi göstermesi bekleniyor.
Kahramanmaraşspor’un şehre yakışır bir şekilde ligde mücadele edeceğini kaydeden Ceyhan, Kahramanmaraş’ta oynanacak hazırlık maçı ile Kahramanmaraş halkının da takımını göreceğini kaydetti. Sezonun hazırlık maçının bu karşılaşma olacağını ifade eden Ceyhan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kulübü devraldığımız günden bu yana çok yoğun bir çalışma içerisine girdik. Bu çalışma süresince değerli dostlarımız ve Kahramanmaraş halkı bizlerden desteğini esirgemedi. Hem maddi hem de manevi bizlerin yanında oldu. Bizlere duyulan bu güveni boşa çıkarmadan üstlendiğimiz bu anlamlı görevi en iyi şekilde devam ettireceğiz. Çok kısa bir sürede takım oluşturmaya çalıştık. Çok şükür doğru tercihler yaptığımızı da gözlemliyoruz. Bu hafta sonu futbolcu kardeşlerimiz Kahramanmaraşlı taraftarlarımızın karşısına çıkacak. Bizlere gösterilen teveccüh ve güveni onlara da duymalarını istiyorum. Başarının birlik ve beraberlikle geleceğini biliyoruz. Bizlere bu şehrin sahip çıkması çok önemliydi ve çok şükür hemşerilerim bizleri yalnız bırakmadı. Kahramanmaraş halkını Cumartesi günü takımını izlemeye davet ediyorum.”
Kahramanmaraşspor’un en önemli karının Kahramanmaraşlı gençleri futbola kazandırmak olduğunu anlatan Ceyhan, “Burada bir ticari riski aldım. Zararı da göze alarak bu yola çıktım. Memleketimi seviyorum. Bu nedenle de memleketimin tanıtmak istiyorum. Bu tanıtım için önemli unsurlardan birinin de spor olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle de 46 numaralı futbolcuları süper ligde, PTT 1. Ligde göstermek istiyorum. 8 milyon TL kadar yatırım yaparak kulübü aldım. Altyapıya az biraz para harcanarak kurulacak altyapıdan birçok yetenekli futbolcu çıkar. Futbol orta seviyeli ailelerin çocuklarının yaptığı spordur. Futbol oynayarak hem kendini kurtarır, hem memleketini temsil eder. Hem de spor yapmış olur.  Birinci amacım altyapıya önem verip, yetenekli sporcular çıkarmaktır. Bu saatten sonra olmaması için sebep yoktur.”
Takımın ilk hedefinin ligde kalmak olduğunu anlatan Ceyhan, “Bu seneki hedefimiz gerçekçi olmak gerekirse ligde kalmaktır. Çünkü bütün takımlar ikinci kamp dönemini yaparken biz bir takım sorunlar ile uğraşıyoruz. Takım kurmaya çalışıyoruz. Bir sonraki yıl asıl hedefimiz olacaktır.”
Haber: Cebrail SARI