Site Logo

Sahİbİnİ arayan takIm “KahramanmaraŞspor”

Kim sahip çıkar ki borçlar içerisinde boğulan bir takıma? Kim sahip çıkar ki futbolcusu ve üzerinde taşıdığı formasından başka bir şeyi olmayan bu takıma?
Yıllardır arıyoruz bu soruların cevabını. Bula bilen varsa bize de haber versin. Ben şu kısacık spor muhabirliği hayatımda bulamadım bu sorunun cevabını!
İşadamlarımız ölü yatırım olarak görüyorlar Kahramanmaraşspor’u, haksızda sayılmazlar hani…
Ancak Kahramanmaraşlı futbol severlerin gözünde Kahramanmaraşspor bir namus gibidir. Bunu bilen şuan ki yönetim de “Biz Kahramanmaraş’ın namusunu kurtardık” gafını yapma cesareti göstermişti.
Şehrin adını taşıyan bu değeri kullanarak belki maddi bel ki de manevi gelir elde ettiler. Ortaya atılan rakamlara baktığımızda da ‘Bal tutanın parmağını yaladığını’ görürüz.
Yıllar önce yaptığımız yanlışı düzeltecek bir baba yiğit arıyor şu günlerde Kahramanmaraşspor.
Terk edilmiş ve özlemle anne babasını bekleyen bir çocuk gibi kurtarıcısını bekliyor.
Ne var ki o kurtarıcı da ya cesaret edemiyor, ya da kendinden büyüklerden korkuyor.
Kahramanmaraş’tan nüfus, yüz ölçümü ve ekonomi bakımından daha küçük iller üç profesyonel takımı bünyesinde büyük bir ustalıkla barındırırken, Kahramanmaraş bir tanesine sahip çıkamıyor.
Şimdi şehirde bir huzursuzluk var dostlar. Bu takımın hali ne olacak diye…
Kahramanmaraşspor gerçekten bu şehrin sırtına bir kambursa futbolu seven bu memleketin güzel insanlarını daha fazla umutlandırmayın ve biz bu takımı almayız diyerek ipleri koparın.
Yok eğer birazcık umut varsa da o umudu biran önce yeşertin.
Bir yanlış yapıldı ve takım yabancı insanların eline geçti.
O insanlar iyi de olsa kötü de olsa bizlere memleketimizin potansiyelini gösterdiler.
Artık bizlerin de biran önce harekete geçmesi gerekiyor.
Her türlü zorlukta birlik ve beraberliği elden bırakmayan Kahramanmaraşlının, modern dünyanın olmazsa olmazı olan futbol içinde birleşmesini istiyoruz.
Bu konu gelip geçici bir durum değil. Bu şehirlerin ve ülkelerin birbirlerini her anlamda tarttığı ve rekabet ettiği global bir sektördür.
Rus ve Arap zenginler bu sektöre yatırım yapıyorlarsa bir bildikleri vardır elbette.
İyi bir yönetim ve istikrarlı bir süreçle gelmeyecek başarı yok diye düşünüyorum.
Şehir takımı olması en büyük avantajdır. Taraftar konusunda dünyanın her yerindeki Kahramanmaraşlı vatandaşlarımız bu takıma sahip çıkacaklardır. Ancak önce bu şehirde yaşayanların buna sahip çıkması gerekiyor.
En parlak dönemini 1987-1988 sezonunda yaşayan Kahramanmaraşspor, 2012-2013 sezonunda da hatırı sayılır bir başarıya imza atarak futbol severlerin yüzünü güldürdü.
Bu başarıların tekrarlanması için bir şeyler yapılması gerekiyor.
Bugün bu takımın başarısı stadyumunun yenilenmesine vesile oldu. O stadyumun yenilenmesi ise şehrimize play-off maçlarının gelmesine vesile oldu.
Bu play-off maçlarından ise bu şehrin insanları faydalandı diye düşünüyorum.
Kahramanmaraş’ın değişmez gerçeklerinden biri olan Kahramanmaraşspor’u ya kabul edelim zirveye çıkaralım.
Belki büyük bir yatırım olur ancak geri dönüşü mutlaka alınır diye düşünüyorum.
Bugün yetenekli bir oyuncuyu 4 büyük takım veya Avrupa kulüplerinden birine satmanız bile sizin yaptığınız yatırımın kat ve kat fazlası olacaktır.
İşadamı ağabeylerimiz hesabı kitabı bizlerden daha iyi bilirler.
Biz Kahramanmaraş spor medyası ve taraftarı olarak işin hamallık kısmını yapmaya hazırız. Siz de hazır olduğunuzda buyurun takımın başına geçin. Bu takım bir maç kazandığında bile eminim yaptığınız tüm masraflar gözünüzde küçülecektir.
Şunda takım ‘Sahibini Arıyor’ inşallah da bir babayiğit çıkar ve bu takıma sahip çıkar. Aksi olursa biz de Malatya gibi, Samsun gibi, Hatay gibi oluruz ve başarısızlıklarımızın bedelini çok ağır öderiz.
Ben bu duygu ve düşüncelerle herkese sporla dolu günler diliyorum.