Site Logo

KMTSO öncülüĞünde Sanayİcİlerden KMS'ye 260 bİn TL destek

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) öncülüğünde 9 firma, grubunda şampiyonluk mücadelesi veren Fatura Vizyon Kahramanmaraşspor'la 260 bin TL'lik reklam anlaşması yaptı.

 

KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük, Hanefi Öksüz, Mahmut Arıkan ve Sıdık İnalbars gibi işadamlarının da katıldığı toplantıda, 260 bin TL'lik çeki, kulüp yöneticileri Fatih Mehmet Ceyhan ve Numan Polat'a teslim etti.

 

Karaküçük; sporun şehirlerin ve ülkelerin gelişiminde çok büyü bir etken olduğunu söyledi. Kahramanmaraş'ın 2 spor kulübüne sahip olduğunu ve bunlardan Kahramanmaraşspor'un şampiyonluğu kovaladığını belirten Karaküçük, "Bu spor kulüplerimizin başarıları ile bizler de onur ve gurur duyuyoruz. Gerek sanayi, gerek turizm ve gerekse sporda elde edilecek başarılar bizlerin onur ve kıvanç kaynağıdır. Bu anlamda biz Kahramanmaraşspor'un şu andaki başarılarını takdirle takip ediyoruz. Bu başarının devam edip inşallah ligde şampiyonluğu kazanmasını temenni ediyoruz. Bu bizler için övünç kaynağı olacaktır. Biz de sanayici ve işadamları Kahramanmaraşspor'la bir reklam anlaşması yapmayı uygun gördük. Bu durumun da takımın ligdeki başarısına biraz daha motivasyon olması açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Takımımıza bundan sonraki maçlarında başarılar diliyoruz" dedi.

 

Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz; sanayiciler olarak kentin tüm problemleriyle yakından ilgilendiklerini söyledi. Ortaya çıkan bu tablonun birlik ve beraberliğin sergilenmesi açısından güzel bir örnek olduğunu dile getiren Öksüz, şunları kaydetti:

 

"Kefenin cebi yok diye güzel bir söz var. Sanayici çok kazanırsa çok yatırım yapar, az kazanırsa az yatırım yapar, çok kazanırsa çok, az kazanırsa az hayır yapar. Onun için bu birlik ve beraberliğin güzel bir örneği. Biz buna çok önem veriyoruz. Zaten sanayiciler halkın arasından çıkan insanlarız. İmkanlarımızı en iyi şekilde kullanmak istiyoruz. Bu tesisleri kendi şahsi varlığımızdan öte ülkenin ve milletin değerleri olarak görüyoruz. Ben bu desteklerin uygun şekilde değerlendirilmesini ve hedefine uygun olarak kullanılmasını istiyorum. Takımımıza şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum."

Mahmut Arıkan; marka şehir olmak isteyen Kahramanmaraş'ın her alanda başarılı olması gerektiğine dikkat çekti. Arıkan, "Kahramanmaraşlılar olarak bizler kentimizin ülkenin gelişmiş 10 ili arasında marka bir şehir olmasını istiyoruz. Marka şehir sporda da marka olmak zorunda diye düşünüyorum. Bu bağlamda birlik ve beraberlik içerisinde Kahramanmaraş'ın ekonomik, kültürel, spor her türlü sorununu sahiplenirsek şehrimiz ülkenin en iyi 10 şehri arasına da girer, marka şehri de olur. Biz de bu anlamda halkımızda şunu gördüm. Halkımız şampiyonluğa kendini kilitlemiş. İnşallah biz takımı birinci ligde görmek istiyoruz. Buna sonsuz inancım var. Biz bir ve beraber olduğumuz zaman kentimizin çözemeyeceği hiçbir sorunu hiçbir problemi yok" diye konuştu.

Fatih Mehmet Ceyhan;Kahramanmaraşspor'un uzun yıllar sonra ilk kez PTT 1. Lig'e bu kadar yakın olduğunu belirterek, bu fırsatın kaçırılmaması gerektiğini ifade etti. Ceyhan, şunları kaydetti:

"Tüm zorluklara rağmen bunu başaracağımıza inanıyorum. Takımımız kendi evinde son 2 maçta büyük stres yaşadı. Çünkü uzun bir zamanın ardından ilk kez bu kadar büyük bir taraftar topluluğunun önünde oynadı. Ancak kalan 4 maçımızı kazanmak ve hak ettiğimiz şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz. Şimdi önümüzde zorlu bir Giresunspor maçı var. Bu desteğin bu zor maç öncesinde takımımıza moral olacağını düşünüyorum. Esasen biz bu meblağı maç başına paylaştırıp prim olarak ödeyecektik. Ancak sağ olsun başka işadamlarımız maç başı primlerini üstleniyorlar. Şimdi bizler bu 260 bin TL'lik rakamı 500 bin TL'ye tamamlayıp, sezon sonunda şampiyon olacak takımımıza dağıtacağız. Destek veren işadamlarımıza teşekkür ediyor, inşallah şampiyonluğa uzanacağımıza inanıyoruz." 

Haber: İlker YİYEN