Site Logo

Taraftar ÇIldIrdI, Şampİyonluk İstİyor...

Bandırmaspor maçında tribünleri dolduran Kahramanmaraşspor taraftarı, olağan üstü desteğiyle galibiyette önemli bir pay sahibi olurken, maç boyunca “Taraftar Çıldırdı Şampiyonluk İstiyor” sloganları atarak şampiyonluğa olan inancını dile getirdi.

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta geçtiğimiz hafta sonu Bandırmaspor’u sahasında konuk eden Kahramanmaraşspor, rakibini 2-0 mağlup ederek taraftarına büyük bir sevinç daha yaşattı. Maç öncesi ve sonrası tezahüratlarıyla takımını destekleyen Kahramanmaraşspor taraftarı ise, bu desteğin karşılığının şampiyonluk olmasını istiyor.
Pazar günü oynan maça yoğun ilgi gösteren Kahramanmaraşlı taraftarlar, takımın güzel ve istekli oyunundan son derece memnun kalırken, bu güzelliklerin şampiyonluk ile sonuçlanmasını istedi. Kapalı bir hava olmasına rağmen maça büyük ilgi gösteren Kahramanmaraş halkı, 26 yıllık özlemin sona ermesi için futbolular ve teknik heyetle kenetlenerek takımın galibiyete ulaşması için yoğun çaba harcadı. Maç boyunca süren tezahüratlar 1987-1988 sezonunu anımsatırken, 2012-2013 sezonunda Kahramanmaraş’ın 1. Lig’e yeniden yükseleceği tarih olacağının sinyalini verdi. Tribünler tam anlamıyla şampiyonluk havasına bürünürken, aynı havayı şehrin de soluması bekleniyor. 


“ŞAMPİYONLUK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”


Kahramanmaraşspor’un taraftar grupları da şampiyonluk için gereken her şeyi yapacaklarını ifade etti. Asiler Grubu Tribün Lideri Yahya Vursavuş, Pazar günü oynanan Bandırmaspor maçındaki tribün şovunun bir başlangıç olduğunu ve bundan sonraki süreçte daha güzel şovlar ile takımlarını destekleyeceklerini belirti. Vursavuş, konuşmasında şunları söyledi: “Kahramanmaraşsporlu taraftarlar olarak bundan sonraki süreçte şampiyonluk için ne gerekiyorsa yapacağız. Karşılaşma öncesi iş adamlarımıza ve mülki amirlerimize bir çağrıda bulunmuştuk. Ben bu çağrıyı yenilemek istiyorum. Pazar günü maçı izlemeye gelen mülki amirlerimiz ve iş adamlarımız atmosferi görmüşlerdir. Biz artık tamamen şampiyonluğa odaklandık. Bu takıma verilecek her bir prim bizleri şampiyon yapacaktır. Şuanda şampiyonluğa çok yakınız ve inşallah şampiyonluğa da uzanacağız. Ben Kahramanmaraşspor’a destek verilmesini istiyorum. Verilen bu destekler şehre başarı olarak dönecektir.”


“TARAFTAR ÜZERİNE DÜŞENİ HER ZAMAN YAPMAYA HAZIR”


Kahramanmaraş’ın bir diğer taraftar grubu Edeler Grubu Tribün Liderleri Ali Erbilir ve Serkan Altunbaş’ta şampiyonluk için gereken her şeyi yapacaklarını yeniledi. Edeler Grubu ise şunları söyledi: “Kahramanmaraşspor bizim için çok değerli. Bu değeri anlatmaya kelimeler yetmez. Şehrimizin başarısı bizim futbol açlığımızın dinmesi için bu takımın 1. Lig’e çıkması şart. Kahramanmaraş bu başarıyı hak eden bir şehirdir. Pazar günü tribünlerde oluşan atmosferde bizlere bu açlığı bir kez daha gösterdi. İnşallah bundan sonra ki süreçte takıma olan destekler artar. Biz taraftarlar olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız.”


“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ SÜRSÜN”


Maraton tribünün hakimi Çılgınlar Grubu Lideri Soner Deşir ise şunları dedi: “Kahramanmaraşspor ve Kahramanmaraş Belediyespor için birlik ve beraberliğimizi sürdürelim. Kahramanmaraşspor’un 1. Lig’e çıkması, Kahramanmaraş Belediyespor’un ise 2. Lige çıkması bu şehrin başarılı olmasıdır. Bunu bilmek ve iyi anlamak gerekiyor. Pazar günü oluşan atmosfer herkesi çok memnun etmiştir. Bu atmosferin devam etmesi ve bu takımın başarısının devam etmesi gerekiyor. Bunun için de birlik beraberliği asla bozmamamız lazım.”

Haber: Cebrail SARI