Site Logo

Tehcİ: ''Lİse öĞrencİlerİ İle devam edİyoruz..''

Spor Toto 3. Lig 2. Grup'ta mücadele eden Kahramanmaraşspor'un kulüp başkanı Doğan Tehci, transfer yasağı nedeniyle sezon başında ve ortasında transfer yapamadıklarını, bu yüzden lise öğrencileri ile mücadelelerinin devam ettiğini söyledi.

Tehci yaptığı açıklamada, Yalıspor karşılamasında iyi bir futbol ortaya koymalarına karşın şansız bir şekilde mağlup olduklarını ifade etti.

20 genç lise öğrencisi ile karşılaşmalara çıktıklarını kaydeden Tehci, şöyle konuştu:
''Bilindiği üzere sezon başında kulübün borçları nedeniyle transfer yasağı koymuştu. O dönemde 2 milyon lira olan bu borcu kapatamadık ve transfer gerçekleştiremedik. Ancak sezon ortasında bu yasağın kaldırılması için çalışma yaptık. 23 futbolcu ile görüştük ve alacaklarından vazgeçtiler. Kalan 8-9 sporcu ile masaya oturduk, yaklaşık 250 bin lira gibi tutar söz konusuydu. Maalesef bu parayı bir araya getiremedik ve transfer yapamadık.''

Her şeye rağmen eldeki imkanlarla mücadeleye devam edeceklerini dile getiren Tehci, ''Şartlarımız belli. Şu anda yedek kalecimiz dahi yok. Ama bu genç sporcularımızla yolumuza devam etmek zorundayız ve acilen puana ihtiyacımız var. Zaten takım gençlerden oluştuğu için neticeye gitmekte zorlanıyoruz'' diye konuştu.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KMTSO) Başkanı Mehmet Balduk'un prim sözünün takıma büyük moral verdiğini aktaran Tehci, ''Kendisine şükranlarımı sunuyorum. Eğer takım buraya kadar gelebildiyse en büyük pay Balduk'undur. Bizi hiçbir zaman geri çevirmedi. Sezon sonuna kadar prim sözü de futbolcularımızı kamçıladı. İleriki maçlarda bunun sonuçlarını alacağımızı düşünüyorum'' dedi.

Tehci, Batman Petrolspor ile yapacakları maçta mutlak suretle 3 puan almak zorunda olduklarını belirterek, taraftarların kendilerini yalnız bırakmamasını istedi.

AA