Site Logo

Fatma Arat KMS yİ kurtarabİlecekmİ ?

Kahramanmaraşspor’da Kulüp Başkanı Muhammet Günkut’un gayri resmi açıklamalar doğrultusunda istifa ettiği kararı haftalar öncesi duyulmuştu.

KMS'de Kulüp Başkanı Muhammet Günkut’un gayri resmi açıklamalar doğrultusunda istifa ettiği kararı haftalar öncesinden belli olurken resmi açıklamayı kulüp yönetiminin şu ana kadar yapmaması sonunda resmi kararın kulüp yöneticilerinin ağzından zorla alınması, “Bu açıklamayı yapmak bu kadar zor mu?” sorusunu akıllara getirirken alınan açıklamada Kulüp Futbol Şube Sorumlusu Fatma Arat’ın yeni başkan olarak seçildiği öğrenildi.

  

Kahramanmaraşspor (KMS) Basın Sözcüsü Faruk Aktemur’dan aldığımız bilgiye göre Kulüp Futbol Şube Sorumlusu Fatma Arat’ın yeni başkan olarak görevine devam etmesi kararı alındığı ve mevcut yönetimle 2011 yılında yapılacak olan Olağan Genel Kurul Kongresi’ne kadar devam edileceği öğrenilirken, taraftarlar ve kamuoyu tarafından bu karara büyük tepki geldi.

 

Kahramanmaraşspor (KMS) Kulübü’nde Başkan Muhammet Günkut’un istifası ettiği ile ilgili gayri resmi haberlerin ardından haftalarca kulüpten resmi bir açıklama beklenirken, açıklamanın yapılmamasının ardından yöneticilerden ısrarlı olarak istediğimiz resmi açıklama talebimiz sonunda kabul gördü (!) ve Kulüp Basıjn Sözcüsü Faruk Aktemur’dan gerekli açıklamayı aldık. Buna göre Muhammet Günkut resmen istifa ederken yerine ise Kulüp Futbol Şube Sorumlusu Fatma Arat, başkan olarak seçildi.

 İSTİFA AÇIKLAMASINI ISRARLA İSTEMESEYDİK HERHALDE AÇIKLAMA YAPILMAZDI

Haftalardır Başkan Günkut’un istifası basında dolaşırken bunun aksine yönetimin henüz net bir kararın olmadığı açıklamalarından sonra nihayet istifa ile ilgili resmi açıklamayı yönetimden ısrarla alabildik. Kulüp Basın Sözcüsü Faruk Aktemur’un verdiği bilgilere göre Başkan Günkut’un resmen istifa ettiği ve yerine oy çokluğuyla Fatma Arat’ın başkan olarak seçildiği bildirildi.

 2011’E KADAR KONGRE YOK

Aktemur, kamuoyunun ve taraftarların beklentisinin aksine başkanlık seçimi için kongreye gidilmeyeceğini, 2011 yılında yapılacak olan Olağan Genel Kurul Kongresi’ne kadar Fatma Arat başkanlığında mevcut yönetimin görevine devam edeceğini söyledi.

 NEDEN BU KADAR BEKLETİLDİ?

Kulüp yöneticilerinin resmi açıklamayı haftalar sonrasında yapması, üstelik ısrarlar doğrultusunda bu açıklamayı sonunda yapmaları büyük bir tepkiye neden olurken, “Bu karar haftalar öncesinden belliydi. Neden resmi açıklama hemen yapılmadı ve neden ısrarlar doğrultusunda resmi açıklama yapıldı? Resmi açıklamayı kulübün anında yapması lazım değil miydi?” soruları akıllarda soru işaretleri bıraktı.

 TARAFTARLARDAN TEPKİ!

Öte yandan mevcut yönetimin Fatma Arat’ın başkanlığında görevine devam edeceği haberini alan 1969 Taraftarlar Derneği Başkanı Dursun Özçelik ve 46 Kahramanmaraşspor Taraftarlar Derneği Başkanı Yahya Vursavuş, adeta kan kustular.

1969 Taraftarlar Derneği Başkanı Dursun Özçelik, geçmiş yönetimin yaptığı hataların zaten mevcut yönetimin hataları olduğunu belirterek, “Bu yönetimle bu takım amatöre düşer” dedi.

 FATMA ARAT İLE BU İŞ YÜRÜMEZBU YÖNETİM, K.MARAŞSPOR TARİHİNİN EN BAŞARISIZ YÖNETİMİDİR!

Özçelik, Kahramanmaraşspor Kulübü’nün acilen kongreye gitmesi gerektiğini belirterek, “Aksi takdirde Fatma Arat ile bu iş yürümez. Bunlar Kahramanmaraşspor’u yönetebilecek kişiler değil. Bu yönetim, Kahramanmaraşspor tarihinin en başarısız yönetimidir” dedi.

 YÖNETİMDE KAN DEĞİŞİKLİĞİ OLMALI!

 46 Kahramanmaraşspor Taraftarlar Derneği Başkanı Yahya Vursavuş ise alınan kararı tasvip etmediklerini belirterek, “Başkan gitti diye bu iş bitmedi. Mevcut yönetimde de birçok değişiklik olmlaı. Bu yönetimde kesinlikle kan değişikliği olmalı” dedi.

 ACİL KONGRE KARARI ALINMALI!

Fatma Arat’ın başkanlığı yürütemeyeceğine değinen Vursavuş, “Gelecek yönetimin öncelikle para ve transfer sıkıntısını çözmesi lazım. Bunu da Fatma Arat ve mevcut yönetim yapamaz. Bu yönetimle asla olmaz. Derhal kongre kararı alınmalı” dedi.

 BASIN AÇIKLAMASI PAZARTESİ GÜNÜ YAPILACAK!

Öte yandan Kahramanmaraşspor Kulübü’nde olan gelişmelerle ilgili basın açıklaması yapılacağı öğrenildi.

Haber: Akif KAPLAN (Manşet Gazetesi)