Site Logo

TFF'nİn yenİ baŞkanI Mahmut Özgener

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda, başkanlığı vekaleten yürüten Mahmut Özgener, 202 oyla Türkiye Futbol Federasyo'nun 38. başkanı oldu. TFF Eski Başkanı Hasan Doğan'ın vefatı nedeniyle boşalan Futbol Federasyonu Başkanlığı seçimi için yapılan olağanüstü genel kurulda, 173 delegenin imzasıyla başkan adayı gösterilen Mahmut Özgener, genel kurula katılan 216 delegeden, 202'sinin oyunu alarak başkanlığa seçildi. Seçimlerde 14 oy de geçersiz sayıldı. Seçim sonucunun açıklanmasının ardından, kısa bir konuşma yapan yeni başkan Özgener, kendisine güvenenleri mahcup etmeyeceklerini ve Türk futbolunun daha ileriye gitmesi için çalışacaklarını söyledi.

MAHMUT ÖZGENER KİMDİR?

1963 yılında İzmir'de doğan Mahmut Özgener, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Üniversiteden sonra Öz-Ege Tütün A.Ş'de görev almaya başladı. Halen aynı şirketin muharras aza görevini yürütmekte.

Üç dönem Altayspor Kulübü Başkanlığında bulunan Özgener, Levent Bıçakcı'nın Futbol Federasyonu başkanı olduğu dönemde yönetim kurulu üyesi, merhum Hasan Doğan'ın başkanlığındaki Futbol Federasyonu'nda da başkanvekili olarak görev aldı. Mahmut Özgener, Hasan Doğan'ın vefatından sonra 14 Temmuz'dan bu yana vekaleten TFF Başkanlığını yürütüyordu.

Mahmut Özgener halihazırda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanvekilliği ve Ege Tütün İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütüyor. İngilizce ve Fransızca bilen Mahmut Özgener evli ve iki çocuk babasıdır.