Site Logo

ÖZLEDİĞİMİZ TABLOYA KAVUŞTUK

Kahramanmaraşlı futbol severlerin özlediği tablo ile kapattık geçen haftayı. Kahramanmaraşspor deplasmanda 1-0 kazandı, Büyükşehir Belediyespor ise sahasında aynı skor ile galip gelmeyi başardı.
Ağlanacak halimize güldüğümüz günler geride kalsın. Her iki takımda başarıdan başarıya koşsun diye çabalıyoruz.
Ancak bu yolda çok büyük zorluklarla karşılaşıyoruz. Anlayışsız iş dünyası, spora kör bakan bürokratlar bu zorlukların başında geliyor.
Kahramanmaraş’ta bir şeylerin değiştiğini görmeye başladık. Örneğin bu sezona kadar ne Kahramanmaraşspor’un ne de Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’un maçlarına bürokrat ve siyasetçiler bu kadar ilgi göstermezdi. Şimdi ise tam tersi oldu ve bu ilgi artmaya başladı.
Sabredildiğinde bu ilginin karşılığı takıma katkı olarak geri dönecektir. Bu ilginin artmasına vesile olan kişi ise hiç şüphesiz spora çok büyük ilgi gösteren ve destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’tur. Aynı şekilde ilçe belediye başkanlarımız da her türlü spora ilgi gösteriyor.
Geçtiğimiz hafta bu desteklerin ve ilginin meyvelerini almayı başardık. Her iki takımımızda haftayı üç puan ile kapatmayı başardı.
Büyükşehir Belediyespor maçını izledik. Skor anlamında çok farklı bitecek mücadeleyi 1-0’la kapattık. Çok net pozisyonlardan yararlanamadık. Bu durumu aşacağımızı ve daha iyi sonuçlara imza atacağımızı biliyorum.
Büyükşehir Belediyespor maçında bir sporsever olarak beni üzen bir tablo oldu. Büyükşehir Belediyespor’un tam baskı yediği ve rakibin gol anlamında çırpındığı dakikalarda taraftar farklı konular hakkında tezahürat yaparak takımla alakasını tamamen kesti.
Eğer Büyükşehir Belediyespor o baskıda gol yeseydi, maç berabere ya da rakibin üstünlüğü ile sona erseydi bu durumun tek sorumlusu taraftar olurdu.
Bence taraftar gruplarımız bu konuyu bir düşünsünler.
Bu duygu ve düşüncelerle herkese sporla dolu günler diliyorum.