Site Logo

KahramanmaraŞspor'da YIlmaz Özlem dönemİ..

PTT 1. Lig'de mücadele eden Kahramanmaraşspor A.Ş.'de Besim Durmuş'un istifasının ardından teknik direktörlüğe Yılmaz Özlem getirildi..

Kahramanmaraşspor A.Ş.'nin geçen hafta sahasında Adanaspor'a 3-2 yenilmesinin ardından görevinden istifa eden  Besim Durmuş'un yerine kulüp, Yılmaz Özlem ile  2 yıllık sözleşme imzaladı.
 
Teknik Direktör Yılmaz Özlem, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, amacının futbol hayatı boyunca öğrendiklerini genç futbolculara anlatmak olduğunu belirtti.
 
Kahramanmaraşspor A.Ş.'deki olumsuz ortamdan iyi günlere hep birlikte ulaşmak istediklerini vurgulayan Özlem, "İlk hedefimiz ilk 10'nun içerisine girmek. Ondan sonra ilk 5'i kovalamak. Her takımın olduğu gibi hedefimiz tabi ki şampiyon olarak bir üst lige çıkmak. Kahramanmaraşspor, 2 yıldan beri başkan ve hocalarıyla üst üstte şampiyon olmuşlar" dedi.
 
Takım oyununda başarıya gideceklerine inandığını kaydeden Özlem, "Hem hücumda hem de defansta hep birlikte tek amacımız budur. Böyle yaptığınız zaman başarılı olursunuz. Kopuk kopuk oynadığınızda PTT 1. Lig'de cezası çok çabuk kesilebiliyor. O yüzden ilk önce takım oyununu benimsemek lazım" ifadelerini kullandı.
 
Yarın sahalarında Orduspor ile oynayacakları maçı da değerlendiren Özlem, ilk maçında 3 puan almak istediğini söyledi.
 
Bütün maçların zor olduğuna dikkati çeken Özlem, şunları kaydetti:
 
"Kesinlikle 3 puanla tanışmak istiyoruz. Bu nedenle yönetim ve futbolcularımızla görüşerek takımın moralini üst seviyelere çıkarmak istiyoruz. Takımın orta saha oyuncuları çok iyi, hucüm hattında iyi oyuncuları var. Bunlar sadece takım oyununu çok fazla benimseyememişler. Morale ihtiyaçları var, onu yakaladıkları zaman zaten sizler de göreceksiniz ki Kahramanmaraşspor, yavaş yavaş istediği ve hak ettiği yere gelecektir."
 
Külüp Başkanı Ferudun Kolat ise istifa eden teknik direktör Besim Durmuş'a hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür etti.
 
Özlem'e, kulüp başkanlığı görevine geliş süreci anlatan Kolat, "Göreve başladığımda olmamıştı. Şimdi hocamız bizlerle ve burada. Ben kendilerini hoş geldiniz diyorum" diye konuştu.
 
Teknik direktör Yılmaz Özlem'in yardımcılığını Taner Öcal, Yunus Şenocak ve Tayfun Şirin yapacak.