Site Logo

Fİkret FIndIk'In 12 Şubat KurtuluŞ BayramI MesajI

Kahramanmaraşspor Taraftarları Onursal Başkanı Fikret Fındık, Kahramanmaraş'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Fikret Fındık mesajında; "Türk Kurtuluş Savaşı’nın ilk hareketini temsil eden Maraş Savunması, işgal altındaki topraklarda esaretin sona ermesi için kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla, canını ve kanını siper eden bir milletin şahlanışı, zaferle taçlandırılmış destanıdır. Maraş halkı 93 yıl önce döneminin en güçlü ordularından birine karşı yüksek bir ruh ve şuurla verdiği mücadeleyle tarihe geçen unutulmaz bir destan yazmıştır. Büyük bir inanç ve istiklal aşkıyla vatan savunmasında tek yürek olan Maraş, eşine az rastlanır bir kahramanlık sergilemiştir. Milli mücadelenin mutlak zafere ulaşacağı inancını bütün vatana Maraş halkının gösterdiği bu kahramanlık ilham etmiştir.

93 yıl önce çok kısıtlı imkânlarla sömürgecileri vatan topraklarından püskürterek şanlı bir tarih yazan Maraş halkı Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği kahramanlıklar neticesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından önce İstiklal Madalyası, sonra “Kahramanlık” ünvanı ile onurlandırılmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün İstiklal kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyor, tüm hemşehrilerimizin ve Değerli Kahramanmaraşspor Taraftarlarının 12 Şubat Kurtuluş Bayramını kutluyor, sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Fikret FINDIK

Kahramanmaraşspor Onursal Başkanı