Site Logo

Mesut Demİr : KMS Çok İyİ Bİr TakIm

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan ve Kahramanmaraşspor’un 2-0 kazandığı Karsspor maçı öncesi Manşet Gazetesi Spor Servisine değerlendirmelerde bulunan Karsspor Teknik Direktörü Mesut Demir, Kahramanmaraş’tan ve Kahramanmaraşspor’dan övgü ile bahsetti.

Demir, şu değerlendirmeleri yaptı: “Kahramanmaraşspor ligde play-off için mücadele ediyor. Ben Kahramanmaraşspor’un play-off’a kalacağını ve bir üst lige yükseleceğini düşünüyorum. Çünkü Kahramanmaraş bu başarıyı hak eden bir şehir. Benim takımım da küme düşmemek için mücadele ediyor. Ligde kalmak isteyen bir takımız, Kahramanmaraşspor ile çok çekişmeli bir maç oynadık. Ben Karsspor’u 9. hafta devraldım, takım 9 haftada 3 puan toplamıştı. Takımı çok kötü bir yerde devraldık, arkadaşlarımızla birlikte çok çalıştık ve devre arasında takviyeler yaptık. Kadromuzu güçlendirdik, yönetimimiz de bizlere çok büyük destekler verdi. Biz ikinci devrede 24 puandan 17 puan topladık. 20 puan da alabilirdik ancak Kepez maçında şanssız bir 3 puan kaybı yaşadık. Bu tablo bana göre çok büyük bir başarıdır. İnşallah önümüzdeki maçlardan da puanlar toplarsak ligde kalmayı başarırız.

 

 Kahramanmaraşspor ile 1988’de bir maceramız oldu. Kahramanmaraşspor’un 1. lige çıktığı yıl ben Ankara’da futbol oynuyordum. O dönemki teknik direktörümüz beni Kahramanmaraşspor’a tavsiye etti. Ancak transfer bir şekilde gerçekleşmedi, ben de Boluspor’a transfer oldum. Lig başlayınca fikstürde ilk maçımız Bolu ile Kahramanmaraş arasında oldu. Kahramanmaraşspor’a konuk olduk. İlk maçı da 1-0 kazandık. Galibiyet golünü de ben attım. İkinci devre de yine Bolus’dada biz kazandık. Kahramanmaraşspor’un ligde kalması için çok önemli olan bu maçı yine benim attığım golle kazandık. Kahramanmaraşspor bu maç sonrası çok büyük üzüntü yaşadı. Kahramanmaraşspor o yıl yeniden küme düştü, tabi bu durum beni çok üzdü. Tabiî ki oynadığım takımda gol atmam benim için çok önemliydi ancak Kahramanmaraşspor’un küme düşmesi beni çok üzdü.

  

Futbolu 1994 yılında bıraktım ve antrenörlüğü başladım. Çeşitli takımlarda görev yaptıktan sonra şuanda Karsspor’u çalıştırıyorum. Kahramanmaraşspor ile çok güzel bir maç yaptık. Kahramanmaraşspor’a gelmek ve yıllar önce yaşadığım heyecanı yeniden yaşamak benim için çok farklı bir güzellik oldu. Kahramanmaraş’ın çok güzel bir şehir olduğunu belirtmek istiyorum. Yine Karsspor’da birlikte çalıştığımız kaleci antrenörümüz Ferhat’ta Kahramanmaraşlı, o da Kahramanmaraşspor’un 1. lige yükseldiği yıl şampiyonluk yaşayan bir isim. Kahramanmaraşspor’da Teknik Direktörlük de yapmak istedim, görüşmelerimiz oldu ancak bir türlü kısmet olmadı.”

 

 Haber: Cebrail Sarı